Контакт

Актуелно

Европа17 минути

Австријците подготвени да надоместат за одморот пропуштен минатата година

Половина Австријци минатата година поради пандемијата се откажале од одмор, но оваа година скоро сите сакаат да заминат на летување....

Европа1 час

Скандал во француската армија: Пилот врзан за мета а неговите колеги пукале околу него

Француски пилот поднесе тужба против своите колеги за насилство и загрозување на неговиот живот. Како дел од ритуал, неговите колеги...

Европа2 часа

Од 20 мај Шпанија отворена за туристи кои доаѓааат од земји надвор од ЕУ

Патниците надвор од Европската Унија ќе можат рекреативно да ја посетуваат Шпанија од 20 мај, рече министерот за туризам Рејес...

Свет2 часа

Итен состанок на Советот за безбедност на ООН поради ескалацијата на нападите меѓу Израел и Палестина

Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи итен состанок посветен на ескалацијата на тензиите меѓу Израелците и Палестинците,...

Македонија2 часа

Денеска нестабилно со пороен дожд и грмежи

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен...