Контакт

Актуелно

Регион7 часа

(Видео) Невреме во Белград, поплавени улици и откорнати дрвја

Ветрот откорна дрвја, а обилните врнежи ги преплавија улиците во Белград. Водата навлезе дури и во градските автобуси. View this...

Македонија9 часа

Во првиот круг во средните училишта се запишале 11.826 ученици, најмногу избрале стручно образование

Министерството за образование ги објави резултатите од доставените прегледи на јавните средни училишта за бројот на пријавени и запишани ученици...

Регион10 часа

Апсења во Албанија поради уништување на изборен материјал

Албанската полиција уапси најмалку петмина приврзаници на опозицијата, поради наводно оштетување на гласачки кутии и документи, за да ги спречат...

Црна хроника13 часа

Мигрант повреден од струен удар при обид да побегне со воз

Мигрант од Пакистан на возраст од 21 година преживеал струен удар при обид да побегне со воз во близина на...

Свет15 часа

Кина набргу нема да биде најнаселената земја во светот

Според најновиот извештај на Обединетите нации, во следните десет години Индија ќе ја надмине Кина и ќе стане најнаселена земја...