Контакт

Актуелно

Свет1 час

Патнички авион летал 14 часа над океанот со огромна дупка на трупот

Патнички авион на „Емирати“ летал од Дубаи речиси 14 часа со огромна дупка на трупот пред да слета во Бризбејн,...

Европа2 часа

Најмалку шестмина загинати, а 25 повредени во автобуска несреќа во Турција

Патнички автобус рано утринава се превртел и слетал во бездна на излезот од Киркларели. Најмалку шест лица загинаа, а 25...

Македонија2 часа

Маричиќ: Нашата цел беше да го заштитиме македонскиот јазик во рамките на ЕУ и ја исполнивме

„Нашата цел во овој процес беше да го заштитиме статусот на македонскиот јазик во рамките на Европската Унија, а не...

Македонија4 часа

СДСМ: Најмалку четворица полицајци се повредени на вчерашните протести

Најмалку четворица полицајци биле повредени по синоќешните протести против францускиот предлог, тврди владејачкиот Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. „На Денот на...

Македонија4 часа

Османи: Францускиот предлог и протоколот се два неповрзани процеса

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во синоќешното гостување на Националната телевизија истакна дека францускиот предлог и протоколот се два...