Контакт

Актуелно

Црна хроника10 минути

Вршел обљуба врз дете што му го довериле на чување

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило...

Свет13 минути

(Видео) Се појави снимка од руски воз кој носи нуклеарно оружје. Воен експерт: Имаме три опции

Снимка од руски воз кој носи нуклеарна опрема кон украинското бојно поле дополнително ги поттикна стравувањата дека Владимир Путин може...

Економија2 часа

(Видео) Каевски: Мицкоски нека размисли уште еднаш, струјата од хидроцентралите да им се даде на граѓаните

Христијан Мицкоски денеска се обиде да се сокрие од јавноста преку објава на социјалните мрежи каде се правдаше за неговите...

Македонија3 часа

(Видео) Лефков: Ковачевски е жив фатен во центарот на аферата „Броило“ и соларен картел тежок 26 милиони евра

„Аферата Броило на Ковачевски зазема димензии од десетици милиони евра кога дезертерот Ковачевски доаѓа на позицијата премиер. Денес објавуваме нови...

Свет4 часа

Путин повика да се посвети посебно внимание на безбедноста на децата од новите региони

Рускиот претседател Владимир Путин ги поздрави учесниците на 19. серуски конгрес на комесари за правата на децата во конститутивните ентитети...