Контакт

Александра Георгиев

  Артикли од Александра Георгиев

  Актуелно

  Свет3 часа

  Папата од Ирак со апел за толеранција и братство меѓу народот

  Папата Франциско за време на неговата прва папска посета во Ирак испрати апел за толеранција и братство меѓу народите. Тој...

  Македонија3 часа

  Почина новинарот Драган Ристов, ја изгуби битката со коронавирусот

  Новинарот Драган Ристов ја загуби битката со коронавирусот. Тој беше хоспитализиран на Клиниката „Жан Митрев“ и за неговото лекување се...

  Европа4 часа

  На Словенија ѝ се заканува нов бран од пандемијата со Ковид-19

  И покрај тоа што дозволи работа на средните училишта и најави полабава работа на угостителите, владатa во Словенија предупредува дека...

  Регион5 часа

  Прогласена вонредна состојба во три грчки региони поради неодамнешните земјотреси

  Вонредна состојба е прогласена во три грчки региони, во централниот дел на Грција пренесуваат, грчките медиуми. Регионите на Тирнавос, Потамија...

  Црна хроника7 часа

  Беровци во продавница правеле прослава, пријава за 14 лица

  Полицијата поднесе кривична пријава против 14 лица од беровското село Двориште затоа што за Стара Нова година, односно Василица, биле...