Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Регион8 часа

  (Видео) Медицински сестри во ковид-болница во Хрватска играат оро и се веселат

  На интернет се појави скандалозна снимка на која се гледа како медицински сестри играат и се веселат со жива музика...

  Регион9 часа

  Трнливиот пат на Мира Фурлан, од секс-симбол до предавница, келнерка и холивудска ѕвезда

  По веста за смртта на познатата филмска и театарска актерка Мира Фурлан, која почина на 65-годишна возраст, јавноста се потсетува...

  Свет11 час

  (Видео) Тајната палата на Путин обезбедена од копно, вода и воздух

  Дури и од притвор, опозиционерот Алексеј Навални е „трн во окото“ на рускиот претседател Владимир Путин. Неодамна, неговиот тим ги...

  Свет12 часа

  Судењето за отповикување на Доналд Трамп ќе почне в понеделник

  Претставничкиот дом на САД в понеделник ќе достави предлог до Сенатот за отповикување на поранешниот претседател Доналд Трамп, обвинувајќи го...

  Спорт13 часа

  Македонија без шанси против „зборнаја“, загубивме со огромни 12 гола разлика

  Македонската ракометна репрезентација доживеа уште еден тежок пораз на Светското првенство во Египет, откако по катастрофалниот старт на мечот (со...