Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Најново

  Daily news2 недели

  Груевски оди во затвор – Апелација му ја потврди казната

  Апелациониот суд Скопје, постапувајќи по кривичниот предмет познат во јавноста под името „Тенк“ по одржана јавна седница, донесе пресуда со...

  Spion Spion
  Daily news1 месец

  Бизнисменот Минчо Јорданов треба да сведочи дали бил уценет со пари во шпионската афера

  Бизнисменот Минчо Јорданов утрово во кривичниот суд е повикан да сведочи во предметот што го презеде специјалното јавно обвинителство под...

  Daily news1 месец

  Уставните судии ќе расправаат дали ќе ја прифатат иницијативата за стопирање на референдумот

  Од денешната седница на Уставниот суд ќе зависи судбината на референдумот за договорот со Грција, кој треба да се одржи...

  Daily news1 месец

  (Видео) Техничкиот директор на ЈСП: Старите автобуси ќе возат до идното лето

  Поради недоволен број возила, ЈСП мора во сообраќај да ги пушта старите автобуси „санос“. Техничкиот директор, Васил Толевски, вели за...

  Daily news1 месец

  (Видео) Ивановска: „Тоа е тој ‘опел’“

  По увидот на црвениот „опел“ во складот кај Миладиновци, адвокатката на оштетените, Дафинка Ивановска, рече дека спорните прашања што ги...