Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Македонија8 часа

  Димитров – Вархељи: Невозможно е да се одржува европска перспектива ако ЕУ не си ги исполнува ветувањата

  Во рамките на дводневната работна посета на Атина, заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, имаше обраќање на...

  Регион8 часа

  Пахор: За мир на Западен Балкан, забрзајте им го влезот на тие земји во ЕУ

  Претседателот на Словенија, Борут Пахор, изјави дека треба да се забрза проширувањето на Европската Унија кон земјите од Западен Балкан...

  Македонија9 часа

  Заев – Ципрас: Придобивките од договорот од Преспа препознаени и од оние што имаа сомнежи

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерите за европски и за економски прашања, Никола Димитров и Фатмир Битиќи, остварија средба со поранешниот...

  Македонија10 часа

  Министерството за здравство: Намален бројот на пациенти во ковид-центрите во Скопје, за 24 часа хоспитализирани 12 лица

  Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 12 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 242 лица...

  Македонија10 часа

  Македонските возила останаа заглавени, Грција не ја отвори границата

  Сите што тргнаа на патување во соседна Грција од утрово се заглавени на граница. Иако беше најавено дека граничниот премин...