Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Свет1 час

  Путин: Ако Киев ја затвори границата, во Донбас може да се случи нова Сребреница

  Затворањето на границата меѓу Украина и двете самопрогласени републики на истокот од Украина, без да се осигура заштитата на граѓаните...

  Спорт2 часа

  Ѓорѓевиќ го тужи Панатинаикос за 350.000 евра

  Екс-селекторот на кошаркарската селекција на Србија, Александар Ѓорѓевиќ го тужи грчки Панатинаикос. Како што пренесува српски „Телеграф“. Ѓорѓевиќ бара од...

  Македонија3 часа

  (Видео) Кадиев: Ни оди во прилог тоа што сведоците велат дека Јанева не барала пари

  Адвокатот на Катица Јанева, Дељо Кадиев, по судењето за случајот „Рекет“, изјави дека имало неконзистентност во изјавите и потврди дека...

  Македонија4 часа

  Заев и Борисов си закажале средба по Нова година, конкретни чекори за договорот со Бугарија по изборите

  Премиерот Зоран Заев и бугарскиот премиер, Бојко Борисов, вчерашната куса средба на носачот на авиони „Хари С. Труман“ ја искористиле...

  Забава4 часа

  Почина Мари Фредриксон, пејачката од групата „Роксет“

  Пејчката на групата „Роксет“, Мари Фредриксон, почина на 61 година, потврди нејзиниот менаџер. Шведската музичка ѕвезда постигна глобален успех во...