Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Uncategorized18 минути

  Чулев со велосипедската полиција во обиколка на Охрид

  Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на СВР Охрид, а воедно ја посети и Полициската станица...

  Македонија2 часа

  (Видео) Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

  „Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите.Ја чистиме калта што ја...

  Регион2 часа

  Словенија: Рекорден број заразени од средината на април

  Во Словенија од 1456 тестирани примероци, потврдени се 30 позитивни на коронавирус, што е најмногу од средината на април, покажуваат...

  Македонија2 часа

  (Видео) Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ во својата програма ветува проекти што СДСМ веќе ги спроведе

  „Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше...

  Македонија3 часа

  Зибери во Тетово вети стручни училишта и повеќе пари за општините

  Кандидатот за прв премиер албанец Насер Зибери, денес во Општина Тетово се сретна со градоначалничката Теута Арифи, а на состанокот...