Контакт

Макфакс

Артикли од Макфакс

Актуелно

Македонија47 минути

Граѓани донираат по 200, 500, 1.000 денари за кампањата, дава кој колку може, вели Ванковска

Секое утро добивам извештај од сметката за изборната кампања, и иако приливот со донации на граѓани е скромен, останувам длабоко...

Македонија2 часа

Пендаровски пет години не стапнал во Гевгелија, освен кога ја поминува за да оди на одмор на Грција, вели Николовски

Стево Пендаровски јас мислам дека освен на пропатување за на одмор во Грција, во Гевгелија не стапнал овие 5 години....

Македонија2 часа

СДСМ: Дали Николовски е организатор на спосоците за гласање на болните во Струмица

СДСМ бара институциите да постапат по скандалот со злоупотреба на болни од ДПМНЕ во Струмица. „Александар Николовски, кој никогаш ништо...

Македонија4 часа

Пендаровски: Јас сум првиот претседател што постави жена за аѓутант во Армијата, прва во историјата на нашата држава

Пред граѓаните на Гевгелија, кандидатот за претседател Стево Пендаровски даде коментар на обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски...

Скопје5 часа

Без вода денеска неколку скопски општини

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, информира...