Контакт

Макфакс

Артикли од Макфакс

Актуелно

Свет2 часа

Кремљ: Плановите на ЕУ за формирање суд за воени злосторства се нелегитимни

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ги осуди повиците на Европската Унија за формирање суд за воени злосторства поради руските дејства...

Црна хроника5 часа

Тешко повреден охриѓанец кога со возило излетал од регионалниот пат Охрид – Свети Наум

Вчера, во 19.40 часот, во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Охрид – Свети Наум, патничко возило „опел“,...

Македонија5 часа

(Видео) Митева: Со новиот тарифник на Катастарот основните услуги се покачени и до 500 отсто

„Владата одобрила покачување на катастарските услуги и до 500 %. Лажни се тврдењата на директорот на Агенцијата за катастар, Тунџев,...

Економија5 часа

Ослободување од царина за увоз на смрзнато свинско месо, бараат месопроизводителите

Групацијата за преработка на месо и производи од месо при Стопанската комора донесе заеднички став во врска со најавите за...

Европа6 часа

(Видео) Свлечиште на автопат во Бразил: најмалку двајца загинати и десетици исчезнати

Најмалку две лица загинаа, а десетици се водат како исчезнати кога во вторникот при лизгање на земјиштето беше затрупан автопат...