Контакт

Габриела Димковиќ-Мишевска

Артикли од Габриела Димковиќ-Мишевска

Актуелно

Македонија13 часа

Османи за кандидатурата за претседател: Ахмети ми даде можност да бидам носител на една од неговите мисии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да...

Регион13 часа

Патник од авионот на „Ер Србија“ што принудно слета: Летавме еден час во целосен мрак, луѓето снимаа проштални пораки

Вистинска драма се случи на небото на 18 јануари, кога при полетување беше оштетен авионот што го користеше „Ер Србија“,...

Свет13 часа

Столтенберг: Украина има право на самоодбрана, вклучувајќи и напади врз воени цели на руска територија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека кога Украина ќе добие борбени авиони Ф-16 од своите сојузници. На прашањето...

Македонија18 часа

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа уцени, Груби и Ахмети се обидуваат да ги заштитат криминалот и корупција

„Титуларно највисоката функција во државата, тоа е претседател на државата, кај нас знаете дека извршната моќ е кај владата и...

Македонија18 часа

„Пендаровски е сериозен кандидат, но процедурата во СДСМ уште не е завршена“, рече Ковачевски

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, рече дека не ги коментира изјавите на политичарите. Според него дел ќе предлагаат предлози кои...