Контакт

Габриела Димковиќ-Мишевска

  Артикли од Габриела Димковиќ-Мишевска

  Актуелно

  Македонија17 минути

  Трајковски: Дисциплинската постапка против мене е атака врз правата на пациентите

  Царинскиот службеник Александар Трајковски, кој зеде боледување за да замине во Будимпешта, каде што беше фотографиран заедно со експремиерот Никола Груевски,...

  Македонија49 минути

  Пронајдена шок-бомба во вреќа со отпад во Скопје

  Шок-бомба во исфрлена вреќа со отпад пронашле екипите на ЈП „Комунална хигиена“ на улицата Македонска преродба во скопската општина Ѓорче Петров....

  Свет2 часа

  (Видео) Страшна експлозија во Керчката Теснина, 10 мртви

  Најмалку 10 члена на екипажот загинаа во пожарот што ги зафати бродовите „Канди“ и „Маестро“ во Керчката Теснина. „Бродовите пловеле...

  Македонија2 часа

  Неофит: Првин името, па статусот на Македонската црква

  Прашањето за автокефалноста на Македонската православна црква ќе се поведе кога ќе се реши прашањето за името на земјата, изјави...

  Македонија4 часа

  Ерјавец на средба со Џафери: Потешкиот дел доаѓа по членството во НАТО

  Потешкиот дел од работата доаѓа по членството во НАТО кога ќе биде потребно да се преземат поголеми реформи и да...