Контакт

К. Д. / Макфакс

Артикли од К. Д. / Макфакс

Актуелно

Македонија7 часа

Таравари-Пападополу: Спроведувањето на договорите кои се веќе усвоени, треба да биде задолжително иако и во двете земји има одредени кругови кои не се согласуваат

Претседателот на Алијснса за Албанците, Арбен Таравари, заедно со пратениците Халил Снопче и Мимоза Муса остварија средба со заменик министерката...

Црна хроника9 часа

74-годишник паднал во автобус на ЈСП и тешко се повредил

Со тешки телесни повреди в болница заврши 74 – годишен скопјанец. Паднал во автобус на ЈСП. „Вчера во 19.30 во...

Црна хроника9 часа

Прегазен малолетник од Битола, со тешки повреди пренесен во болница

Вчера во 16.50 часот во СВР Битола било пријавено дека на улицата „Козјак“ во Битола, патничко моторно возило марка „фолксваген“...

Економија13 часа

ММФ даде зелено светло за заем од 800 милиони долари на Аргентина

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ѝ го отвори патот на Аргентина да повлече 800 милиони долари за да помогне на нејзиното...

Европа13 часа

НАТО воспоставува мисија која ќе ѝ помогне и ќе ја оспособи Украина

Министрите за одбрана на НАТО денеска ќе се сретнат во Брисел на вториот ден од разговорите за официјализирање на поддршката...