Контакт

Кристијан Ландов и Маја Илиевска - Пачемска

Артикли од Кристијан Ландов и Маја Илиевска - Пачемска

Актуелно

Македонија13 минути

Куче тепано со вила, па запалено со бензин во гевгелиско Стојаково

Маалско куче попладнево било запалено со бензин во гевгелиското село Стојаково, а поради тешките изгореници по телото, за кратко време...

Свет2 часа

Порторико: Во операција под назив „Косово“ уапсени шверцери на хероин и кокаин

Американската федерална агенција за имиграција и царина (ICE) и специјалните агенти на американското Министерство за внатрешни работи, помогнати од полицијата...

Забава3 часа

Глоба од 950 евра и протерување за Германци кои на плинско вареле кафе на мост во Венеција

Германска туристичка двојка не успеала да ужива во живописната Венеција, бидејќи полицијата ги казнила со 950 евра и ги протерала...

Европа3 часа

Тригодишно девојче од Русија во болница откако случајно голтнало екстази на Ибица

Состојбата на тригодишно девојче од Русија е стабилизирана откако детето случајно голтнало таблета екстази на Ибица, соопшти лекарската служба од...

Свет5 часа

САД погодени од огромни жештини, загрозени се околу 200 милиони луѓе

Опасен топлотен бран ги зафати централниот западен дел и источниот брег на САД, при што загрозени се повеќе од 200...