Контакт

Кристијан Ландов и Маја Илиевска - Пачемска

Артикли од Кристијан Ландов и Маја Илиевска - Пачемска

Актуелно

Македонија10 минути

Пратениците од Левица пристигнаа со велосипеди во Собрание

Пратениците од Левица Димитар Апасиев и Борислав Крмов пристигнаа со велосипеди на денешната собраниска конститутивна седница. „ Денес, за прв...

Економија37 минути

Бензините поскапуваат, а дизелот поевтинува

Од ноќеска на полноќ важат новите цени на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Според новата одлука, се намалува...

Европа1 час

(Видео) Во Италија падна снег

Италија доживеа вистинско изненадување – снег во август. Судејќи според снимките во живо, силниот снег почнал да паѓа синоќа на...

Регион3 часа

Експлозија на боца со кислород, ковид-пациент доби изгореници во болница во Приштина

На Клиниката за пулмологија при Универзитетскиот клинички центар на Косово во Приштина експлодира боца со кислород, пренесува „Косово онлајн“. Притоа...

Црна хроника3 часа

Маж почина сечејќи дрва во Струшко

Четириесет и деветгодишен жител на струшкото село Богојци почина кога се повредеил додека сечел дрва. Тој бил пренесен во комплексот...