Контакт

Маја Терзиова

Артикли од Маја Терзиова

Актуелно

Свет1 час

(Видео) Апокалиптични сцени од Бахмут: уништени згради и улици преполни со проектили

Андреј Јермак, шефот на кабинетот на претседателот на Украина, Володимир Зеленски, на својот Твитер профил објави видео од Бахмут, на...

Црна хроника3 часа

Скопска Зоолошка градина: Вработениот е пуштен на домашно лекување, закрепнува одлично

Работникот кој вчера се повреди во Зоолошката градина во Скопје е во стабилна здравствена состојба и е пуштен на домашно...

Црна хроника3 часа

Струмичанка на забава со употреба на сила овозможила двајца да силуваат малолетничка

На 31.03.2023 полициски службеници од СВР Струмица ја лишиле од слобода С.П.(21) од струмичко, информираат од министерството за внатрешни работи....

Црна хроника5 часа

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје

На 31.03.2023 околу 11.20 часот во Полициска станица Карпош е пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни...

Свет6 часа

Руското оружје во Белорусија укажува на неуспехот на состанокот Путин-Си, вели Зеленски

Неуспешна беше неодамнешната средба меѓу претседателите на Русија и Кина, Владимир Путин и Си Џинпинг, на што укажува токму намерата...