Контакт

М. Т. / Макфакс

Артикли од М. Т. / Макфакс

Актуелно

Регион1 час

Шпанците запленија еден тон кокаин што дошол од Балканот: „Овој картел е најактивен во Европа“

Шпанската национална полиција во заедничка акција со царинските службеници во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во...

Македонија2 часа

Апасиев реизбран за претседател на Левица

Президиумот на Левица, едногласно го реизбра, Димитар Апасиев, за старо-нов претседател на партијата. Јована Мојсоска е назначена за Генерален секретар...

Свет4 часа

Нетанјаху: Ќе продолжиме со нападите врз Газа со зголемен интензитет

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, одржа прес-конференција на која рече дека ќе ја продолжи копнената офанзива со сѐ поголема сила, сметајќи...

Свет4 часа

Мистерија нерешена 14 години: го избришал своето минато, а потоа бил пронајден мртов

Во јуни 2009 година, човек по име Питер Бергман беше пронајден мртов на плажа во Ирска.Слаб маж облечен во црно...

Свет4 часа

(Видео) Политичар и уште три лагинаа во Парагвај – авионот се урнал и запалил веднаш по полетувањето

Парагвајскиот политичар Валтер Маркс и уште три лица загинаа во пад на авион во саботата вечерта. Авионот се урна веднаш...