Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Скопје18 минути

Падна првиот снег во Скопје

Главниот град утрово осамна со тенка снежна покривка. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен дo засилен северозападен...

Забава11 час

Британец со измама го пропатувал светот без да потроши ниту една фунта

Британец бил уапесен откако е утврдено дека крадел лозинки од вработени во туристички агенции, по што самиот си закажувал патувања...

Hitech14 часа

Избрани најлошите шифри на интернет за 2018. година

Американската компанија „SplashData“ ја објави традиционалната годишна листа – „Топ 100 најлоши лозинки“ што ги користат луѓето на нивните интернет...

Европа16 часа

Прогласена автoкефална Украинска православна црква

Денеска во Киев е основана автокефална Украинска православна црква, одвоена од московската патријаршија, објавија светските агенции. На состанокот на претставниците...

Европа17 часа

Путин: Рап музиката се базира на секс, дрога и бунт и мора да се стави под контрола

Загрижен поради големата популарност на рап музиката меѓу младите, претседателот на Русија, Владимир Путин, побара од претставници на Министерството за...