Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Црна хроника8 минути

Кумановец преку „Фејсбук“ им се заканувал на пратеници

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР во координација со Основното јавно обвинителство-Куманово презеде мерки откако на социјалната...

Европа41 минута

Тереза Меј: Или договор или да останеме во ЕУ

Британската премиерка, Тереза Меј, рече дека постојат два начина да се избегне ситуацијата во која не би бил договорот за...

Црна хроника1 час

Македонец почина на паркинг на ски-центар кај Банско

Педесет и тригодишен Македонец почина на паркинг на ски-центарот Кулино кај Разлог кога ненадејно му се слошило. Според информациите од...

Регион1 час

„Ти ќе ја предадеш нашата Македонија“ – постери со пратениците се појавија во Грција

Постери со кои се повикуваат грчките пратеници да гласаат против преспанскиот договор во парламентот осамнаа во повеќе градови во Грција,...

Македонија2 часа

(Видео) Мицевски лут на Дескоска: Поднесуваме амандмани, а Вие веднаш велите дека блокираме

Денеска, на дневен ред имаме важен реформски закон, кој за две недели трипати го ставате и повлекувате, рече координаторот на...