Контакт

Мери Јордановска и Васко Маглешов

  Артикли од Мери Јордановска и Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија2 часа

  (Видео) Пендаровски и грузиската претседателка положија венци на гробот на Гоце Делчев

  Во рамки на официјалната посета на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили на Северна Македонија, таа и нејзиниот домаќин, претседателот Стево...

  Црна хроника3 часа

  Затвореник во „Идризово“ пријавил дека бил силуван од неговиот цимер

  Во попладневните часови на 9 мај, 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27 април годинава, околу полноќ, во ќелија...

  Македонија3 часа

  Две дози вакцина во Македонија примиле 23.000 граѓани

  Речиси 110.000 граѓани во Македонија се вакцинирани против коронавирус, а од нив 23.000 примиле две дози, информира министерот за здравство,...

  Економија6 часа

  Поскапуваат горивата

  Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат еден и еден и пол денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика....

  Европа9 часа

  Германски виролог: Ефектите од вакцинацијата првпат ќе се видат во јуни

  Берлинскиот експерт за вируси, Кристијан Дростен, рече дека летото во Германија може да излезе многу добро со продолжување на вакцинацијата...