Контакт

Мери Јордановска и Васко Маглешов

  Артикли од Мери Јордановска и Васко Маглешов

  Актуелно

  Свет5 минути

  Со коронавирус заразани 60 отсто од патниците на крузер, наскоро следи евакуација

  Поголемиот дел од 217 патници и членови на екипажот на брод кој кон средината на март тргнал на крстарење до...

  Свет36 минути

  Во светот повеќе од четири милијарди луѓе се во карантин

  Повеќе од четири милијарди луѓе во околу 100 земји и територии се во принуден или предложен карантин за цел да...

  Свет48 минути

  Коронавирусот влезе во над 330 старски домови во Германија

  Во Германија коронавирусот влезе во најмалку 331 старски дом и установи за нега на лица. Бројот на погодени старски домови...

  Свет2 часа

  Еквадор прави нови гробишта за жртвите од корона зошто нема место каде да се закопаат починатите

  Владата на Еквадор забрзано подготвува земјиште за погребување на луѓе, кое е донирано од приватни гробишта во градот Гвајакил, бидејќи...

  Регион3 часа

  Велигден во Грција ќе биде без литургија

  Врховниот суд во Грција ја отфрли жалбата со која се бара да се укине забраната на верските служби за време...