Контакт

Реакција

  Актуелно

  Македонија7 минути

  (Видео) Адвокатот на Груевски вели дека нема овластување да го застапува во ,,Талир 2″

  Адвокатот на експремиерот Никола Груевски кој е во бегство, Донче Наков пред денешното судско рочиште за предмерот ,,Талир 2″, рече...

  Црна хроника11 минута

  Поднесено обвинение за убиството на Пино Секондо

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за...

  Свет44 минути

  Трамп се потпиша на ѕидот спрема Мексико

  Американскиот претседател Доналд Трамп се потпиша на новоизградениот дел од ѕидот на границата со Мексико, нарекувајќи го „безбедносен систем од...

  Регион1 час

  Дилер во хрватски затвор си нарача специјален душек за спиење

  Дилер во затворот Реметинец во Загреб си нарачал специјален душек за спиење, откако имал проблеми да заспие. Осомничениот дека основал...

  Свет2 часа

  Бомбашки напад во Авганистан, 20 мртви и 95 повредени

  Најмалку 20 луѓе се убиени, а 95 се ранети во експлозија на камион бомба пред болница во јужен Авганистан, соопшти...