Контакт

Реакција

  Актуелно

  Црна хроника2 часа

  Куршум истрелан кон избирачко место додека се пребројувале гласовите

  Во вечерните часови на 15 јули во скопската полиција било пријавено дека во градинка на улицата Коста Новаковиќ, додека се...

  Регион2 часа

  (Видео) Милановиќ му подаде рака на Пленковиќ, тој му одговори со лакотот

  Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ, го пречека претседателот на ХДЗ, Андреја Пленковиќ, со испружена рака денес во Пантовчак, а премиерот,...

  Македонија3 часа

  Македонија ќе добие 80 милиони евра помош од ЕУ

  Комисијата во име на ЕУ потпиша меморандум за разбирање (МзР) со Северна Македонија за да го отвори патот за исплата...

  Македонија4 часа

  Бачев: На овие избори останавме безимени, името на коалицијата беше тргнато од гласачкото ливче

  Претседателот на партијата Единствена Македонија, Јанко Бачев, поднесе приговор до ДИК и бара одговорност зашто името на нивната коалиција „Никогаш...

  Македонија4 часа

  Беса: Направивме вистинска одлука со тоа што застанавме на вистинската страна

  Движењето Беса им се заблагодари на сите избирачи кои, дури и во вакви услови на пандемија, излегоа и гласаа за...