Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Европа8 часа

  Пенс во дебата со Меркел: Европа повторно го поткопува партнерството со САД

  Германската канцеларка Ангела Меркел денеска на Минхенската конференција за безбедност цврсто ја бранеше одлуката на европските земји да го поддржат...

  Македонија9 часа

  (Видео) Силјановска: Доколку сметав дека Конвенцијата е фарса, немаше да се пријавам

  По завршувањето на партиската Конвенција во Струга, на која Гордана Силјановска со 408 од 519 гласа беше избрана за претседателски...

  Македонија9 часа

  (Видео) Ѓорчев: Ја поддржувам Силјановска и ќе помогнам во изборната кампања

  По изборот на Гордана Силјановска за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, изјава даде Влатко Ѓорчев како еден од претендентите во оваа...

  Црна хроника11 час

  Пријавен пожар во канцеларија на американската амбасада

  Во канцеларија вo американската амбасадата во Скопје во попладневните часови на 15 февруари избувнал пожар. Како што информираат од МВР,...

  Македонија11 час

  (Видео) Харадинај на Заев му честита за Република Северна Македонија и за статусот поканета членка во НАТО

  Премиерот Зоран Заев и членовите на делегацијата на Владата, во рамките на Минхенската конференција за безбедност се сретнаа со косовскиот...