Контакт

Весна Јакимовска

Артикли од Весна Јакимовска

Актуелно

Спорт43 минути

Истрагата на УЕФА препорачува исфрлање на Барселона од Лигата на шампионите за следната сезона

Инспектори на УЕФА го советуваат претседателот Александар Чеферин дека Барселона заслужува да биде суспендирана за настап во Лигата на шампионите...

Црна хроника49 минути

Страотен случај во Гостивар: Го уценувале за пари дека ќе објават видео разговори и пораки со неговата љубовница, им платил 10.000 евра

Го уценувале за пари дека ќе објават видео разговори и пораки со неговата љубовница. Во неколку наврати му зеле вкупно...

Македонија3 часа

Освен изјави на Ковачевски, уште нема официјална покана за евентуалната лидерска, вели Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, прашан за лидерска средба, која преку изјави за медиумите ја најави премиерот Димитар Ковачевски, посочи...

Македонија3 часа

Речиси 1.000 лица под закана да ја доживеат судбината на Мемет, живеат без здравствена заштита

Мемет Камбер, кој почина на 19 години, за жал, не е прва жртва на системот. Освен него, има и други...

Црна хроника6 часа

Маж ги нападнал сопругата и детето, друг го натепал братот – семејно насилство синоќа во Гостивар

Два случаја на семејно насилство во Гостивар биле пријавени синоќа во полицијата. Како што објави СВР Тетово, во едниот случај...