Контакт

Весна Дрвошански

  Артикли од Весна Дрвошански

  Актуелно

  Свет8 минути

  Десетгодишни деца се борат, убиваат и умираат во војната во Јемен

  Деца на возраст од 10 години се борат, убиваат и умираат во војната во Јемен. Некои велат дека доброволно им...

  Свет52 минути

  Заборавен ручек во експрес лонец запали 600 куќи во Бразил

  Пожарот во една населба во градот Манаус, Бразил, уништи најмалку 600 дрвени куќи, велат властите. Официјални лица изјавија дека најмалку...

  Свет56 минути

  Торнадо погоди предградие на Сиетл, уништени се куќи и откорнати дрвја

  Торнадо погоди предградие на Сиетл, во сојузната американска држава Вашингтон, во северозападниот дел на земјата, уништувајќи куќи и откорнувајќи дрвја,...

  Свет1 час

  Три години биле хакирани пораки на европски дипломати

  Хакери успеале да хакираат дипломатска комуникации меѓу дипломати на Европската унија, објави „Њујорк тајмс“. Како што се наведува, дипломатската комуникација...

  Регион1 час

  Трамп му пиша и на Вучиќ

  Српскиот претседател, Александар Вучиќ добил писмо од претседателот на САД, слично со она што го објави косовскиот претседател, Хашим Тачи,...