Контакт

Весна Дрвошански

Артикли од Весна Дрвошански

Актуелно

Македонија16 минути

Астрит Исени ја презема функцијата заменик-министер за внатрешни работи

Астрит Исени и официјално ја презеде функцијата заменик-министер во Министерството за внатрешни работи. Од МВР велат дека за одржување на...

Македонија2 часа

Oбезбеден нов апарат за ехо на глава за мали деца и комплетно реновирана невролошката амбуланта на Детската клиника

  На Клиниката за детски болести комплетно е реновирана невролошката амбуланта. Ова беше повод за денешната посета на министерот за...

Свет4 часа

Шефот на ФБИ се сомнева дека Трамп бил погоден со куршум при обидот за атентат

Првиот човек на ФБИ се сомнева дека Доналд Трамп бил погоден со куршум за време на обидот за атентат на...

Македонија4 часа

Патник од Австралија слетал во Македонија со часовници вредни 240.862 денара

Царинските службеници на скопскиот аеродром вчера запленија осум рачни часовници со вкупна вредност од 240.862,00 денари. Часовниците се откриени кај...

Македонија6 часа

Во Собранието почнува расправата за ребалансот на буџетот

Денеска во Собранието почнува расправата за ребаланс на буџетот. Со ребалансот државата годинава планира да потроши рекордни 5,89 милијарди евра,...