Контакт

Актуелно

Регион1 минута

Демонстранти фрлаа јајца и домати кон српското Собрание

Србија денеска го доби новиот состав на Народното собрание. Пред зградата на Собранието дојде до немири и инцидент кога пратениците...

Свет31 минута

„Мајркософт“ сака да го купи „ТикТок“, а Трамп се противи

Американската технолошка компанија „Мајкрософт“ вчера потврди дека води разговори со кинеската компанија „БајтДенс“ за купување на популарната социјална апликација „ТикТок“....

Македонија2 часа

Санкционирани 359 лица за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (02/03.08.2020 година) на територијата на државата, по однос на мерката за неносење лична заштита на...

Македонија3 часа

Топло време со температури до 35 степени

Времето денеска во земјата ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен...

Македонија3 часа

(Видео) Пендаровски: Сите ние имаме обврска да се сеќаваме на геноцидот врз Ромите и Синтите во Европа и на Балканот

Претседателот Стево Пендаровски, преку видео порака се обрати на виртуелната комеморативна церемонија, што по повод 2-ри август, Европскиот ден за...