Контакт

Актуелно

Свет43 минути

Претседателот на Филипините ќе нареди да ги стрелаат оние што создаваат неволи во карантин

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте ги предупреди граѓаните дека ќе им нареди на полицијата и војската да го убијат секој оној...

Свет1 час

За 24 часа повеќе од илјада починати и 26.000 новозаразени во Америка

Состојбата во САД се влошува од ден на ден. Во еден ден во Америка починаа 1.049 луѓе од коронавирус, а...

Македонија2 часа

30 дневен извиднички онлајн предизвик за сите млади

Во периодот кога скоро сите активности на извидничките одреди и другите организации кои работат со млади се суспендирани со цел...

Македонија2 часа

Укинати забраните за камиони на Плетвар, Стража, Маврово – Дебар

Од 08:10 часот укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар. Од...

Македонија3 часа

Димитров првпат ќе ја претставува земјава на состанок на НАТО како полноправна членка

По покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, првпат ќе ја претставува Република...