Контакт

Актуелно

Европа4 минути

Двајца напаѓачи убиле во човек пред банка во Ливерпул, а потоа избегале со електрични велосипеди

Полицијата во Ливерпул трага по две лица кои застрелаа млад човек пред банка, а потоа избегаа од местото на настанот...

Македонија48 минути

ВМРО-ДПМНЕ: Владата излажа, сепак историските прашања се предмет на договарања

Власта на Ковачевски бесрамно ги лажеше граѓаните дека историските прашања и теми не се дел од пристапниот процес на Македонија...

Свет55 минути

Телото на уште еден убиен новинар е пронајдено во Мексико

Независен новинар е пронајден мртов на северот на Мексико, како нова жртва во серијата од 13 убиства на новинари и...

Македонија2 часа

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура...

Регион15 часа

(Видео) Голем пожар кај Шибеник, на терен повеќе од 50 пожарникари

Во 15 часот и 17 минути шибеничките пожарникари добиле дојава за пожар во Врпоље, објави Шибенски.хр. Според Противпожарната бригада на...