Контакт

Актуелно

Свет6 часа

Во Турција забрането излегување за помлади од 20 години

Во Турција, на полноќ стапува на сила забраната за излегување на улица за млади под 20 години, како дел од...

Свет7 часа

(Видео) Робот на улиците во Тунис проверува зошто луѓето не се дома во текот на пандемијата

Властите во Тунис ангажираа полициски робот на улиците за да го осигураат придржувањето до заштитните мерки за време на пандемијата...

Македонија11 час

Полицискиот час нема да важи за оние кои помагаат на неподвижни и лица со деменција

Лица што се грижат за пациенти со деменција или пациенти за кои се користи туѓа нега и не се подвижни...

Европа13 часа

Раздвижен ден на италијански пазар и покрај строгите мерки поради коронавирусот

На почетокот на март, кога состојбата со коронавирусот во Италија стана многу тешка, премиерот Џузепе Конте воведе карантин во земјата....

Регион13 часа

Нови 305 заразени со коронавирус во Србија, вкупно 1.476

Според најновите податоци од српското Министерство за здравство, регистрирани се нови 305 случаи на коронавирус во Србија. Во последните 24...