Контакт

Актуелно

Регион12 минути

На продажба земјиште со минско поле во Босна

Стечајниот управник во фирмата „ГИК Брод“ од Брод во Босна распишал лицитација за продажба на повеќе 100.000 квадрати земјиште на...

Црна хроника39 минути

25-годишно момче во притвор поради силување дете

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против 25-годишно лице од село Дебреште, осомничено за продолжено кривично...

Македонија2 часа

Црвениот крст на Македонија отвори телефонски линии за донации за Бејрут

Црвениот крст на Република Северна Македонија се приклучува кон хуманитарната донација со цел ублажување на последиците и давање помош и...

Регион2 часа

Во Хрватска 28 нови случаи на коронавирус, едно лице почина

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 28 нови случаи на коронавирус, а едно лице починало. Бројот на активни...

Македонија5 часа

(Видео) Арсовски: СДСМ да објави со кои партии има формирано парламентарно мнозинство

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, ниту ги негира ниту ги потврдува информациите за тоа дека имаат приближни ставови со ДУИ...