Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Мајка ја држела 16-годишната ќерка заклучена во стан во Скопје, полицијата ја приведе

Четириесет и четиригодишна скопјанка е приведена поради запуштање и малтретирање својата 16-годишна ќерка. Девојката била подолго време заклучувана во домот и...

Македонија2 часа

Ковачки: Македонија е без највисок воен претставник во НАТО оти кандидатот бил одбиен од Алијансата

Македонија веќе 2 и пол години е без највисок воен претставник во седиштето на НАТО во Брисел. Причината за тоа...

Македонија2 часа

(Видео) СДСМ го обвини Апасиев за ширење на говор на омраза на социјалните мрежи

Скандалозна, екстремна и заканувачка порака испрати лидерот на Левица, на својот фејсбук профил кој подоцна го избриша, истакна портпаролката на СДСМ,...

Регион5 часа

Србија досега вакцинираше 22.000 лица

Заклучно со вчерашниот ден, 22.000 лица биле вакцинирани против коронавирус во Србија, а имунизациите биле извршени во 10 градови,  изјави државниот...

Македонија6 часа

Граѓаните можат да предложат име за новиот Младински центар што се гради во поранешното „Матично“

Во рамки на проектот за зајакнување на општинските совети, Општина Центар во соработка со Швајцарската агенција за развој и соработка...