Контакт

Актуелно

Регион2 часа

Силен земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, а потресот беше почувствуван и во Македонија. Според...

Европа2 часа

ЕК разгледува итно одобрување вакцини против Ковид-19

Европската комисија објави дека разгледува итно одобрување на вакцините против Ковид-19 како побрза алтернатива на сегашните строги услови што се...

Свет3 часа

Бајден: До крајот на мај ќе имаме доволно вакцини

Американскиот претседател, Џо Бајден, рече дека САД ќе имаат доволно вакцини против коронавирусот за сите возрасни Американци до крајот на...

Свет4 часа

Исламската држава презеде одговорност за убиство на три новинарки во Авганистан

Терористичката организација Исламска држава презеде одговорност за напад во кој синоќа биле убиени три новинарки во источен Авганистан. Разузнавачката група...

Регион5 часа

Во Словенија потврден нигерискиот вид на коронавирусот

По идентификацијата на британскиот и јужноафриканскиот вид на коронавирусот, во Словенија е потврден и нигерискиот вид. Досега се откриени седум...