Контакт

Актуелно

Македонија5 минути

Умерено облачно со сончеви периоди

Претпладне ќе имаме променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони. Попладне ќе биде умерено...

Европа11 час

Шведска забрани влез за патници од Србија и Албанија без оглед на потврдата за вакцинација

Шведска воведе забрана за патници од Србија, која ќе важи од 20 септември, без оглед на потврда за вакцинација или...

Европа11 час

(Видео) Возило удри во тераса пред ресторан во близина на Париз, има повредени

Возило удри во тераса пред ресторан во градот Фонтејнбл, во близина на Париз, при што беа повредени неколку лица. На...

Регион11 час

(Видео) Протести во Белград -антиваксерите на улица, полицијата гаѓана со јајца

Стотици граѓани протестираа низ улиците на Белград против вакцинацијата и ковид мерките извикувајќи навреди кон претседателот Александар Вучиќ и премиерката...

Свет13 часа

Талибанците ги исклучија девојчињата од средно училиште во Авганистан

Талибанската влада во Авганистан објави дека засега само момчиња ќе посетуваат средни училишта, а професорите ќе бидат исклучиво мажи. Во...