Контакт

Актуелно

Свет33 минути

(Видео) Ерупцијата на вулканот во Исланд спектакл за туристите кои го опседнуваат островот

Денеска се навршуваат шест месеци од ерупцијата на вулканот што ги фасцинира набљудувачите во близина на главниот град на Исланд,...

Европа54 минути

Италијанците следната година излегуваат на референдум за легализација на марихуаната

Референдум за легализација на марихуаната најверојатно ќе се одржи во Италија следната година. Поддржувачите за легализација на марихуаната ги собраа...

Црна хроника1 час

171 сообраќаен прекршок во Скопје, казнети 48 возачи за брзо возење

Вчера Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

Македонија1 час

Умерено облачно со сончеви периоди

Претпладне ќе имаме променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони. Попладне ќе биде умерено...

Европа12 часа

Шведска забрани влез за патници од Србија и Албанија без оглед на потврдата за вакцинација

Шведска воведе забрана за патници од Србија, која ќе важи од 20 септември, без оглед на потврда за вакцинација или...