Контакт

Актуелно

Македонија8 минути

МВР: Променет терминиот за посебниот сообраќаен режим во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека поради промена на терминот за одржување на манифестацијата “Вело Фиеста”...

Македонија1 час

Утре променливо со сончеви периоди и температури до 34 степени

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони. Попладне ќе биде...

Свет1 час

Иран нема да дозволи џихадисти од Исламска држава да се населат на границата, порачаа властите

Иран нема да дозволи џихадистите од Исламска држава да се населат на границата со Авганистан, предупреди денеска иранскиот претседател Ебрахим...

Македонија2 часа

Шаќири: Граѓаните со можност да ги заменат редиците на шалтерите со услуги од дома или од работа

Министерот за информатичко општество и администрација, Јетон Шаќири учествуваше на вториот состанок во рамките на процесот на подготовка на Програмата...

Црна хроника3 часа

Скопјанец измамил роднина од Канада, и понудил лекување за синот и ја оштетил за 50.000 евра

Вчера во 16.00 часот во Полициската станица Аеродром, 48-годишна жена од Канада, со престој во Скопје, пријавила дека во периодот...