Контакт

Актуелно

Македонија15 минути

Времето ќе биде сончево со мала локална облачност

Сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

Скопје20 минути

Дел од Скопје без вода и струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична...

Македонија10 часа

(Видео) Ковачевски од Бутел: Веќе од наредниот месец минималната плата ќе биде над 22.500 денари

Вашето масовно присуство вечерва покажува дека СДСМ е подготвен и оди на двојна победа и на претседателските и на парламентарните...

Македонија16 часа

Украдена бистата на Васил Главинов во Центар

Вчера во полицијата било пријавено дека пред седиште на политичка партија на подрачјето на Центар била одземена бронзена биста на...

Македонија17 часа

Обвинителството ги проверува наводите од кривичните пријави поврзани со пасошите

Јавниот обвинител, Љупчо Коцевски, и министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, дискутираа за проблемите со пасошите. Министерот за внатрешни работи...