Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Османи: Северна Македонија е коспонзор на Резолуција за геноцидот во Сребреница

Северна Македонија е коспонзор, заедно со Германија, САД и други држави, на Резолуција во Обединетите Нации за прогласување на 11-ти...

Црна хроника1 час

Загина возач во Битола, со возило излетал од патот

На 13.04.2024 во 10.38 часот во СВР Битола било пријавено дека на стариот пат Ѓавато-Тополчани, патничко возило „киа“ со битолски...

Свет3 часа

Велика Британија до Израел: Не возвраќајте, мислете со глава, а не со срце

На прашањето дали Обединетото Кралство ќе го следи истиот пат како САД, односно дека нема да се вклучи во одмаздничката...

Свет4 часа

Израел: Пресретнавме уште еден дрон

Портпаролот на израелската војска Авичај Адраи на социјалната мрежа „Икс“ утрово објави дека израелските сили пресретнале уште едно беспилотно летало....

Македонија5 часа

Времето денес сончево и многу топло со температура до 32 степена

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а...