Контакт

Актуелно

Македонија7 часа

Парада на гордоста во Скопје под мотото „спектакуларно непослушни“

Под мотото „Спектакуларно непослушни!“ вечерва во Скопје се одржува петтата Парада на гордоста. Учесниците се собраа во паркот „Жена-борец“, по...

Црна хроника11 часа

Мартина од Битола е девојката којашто загина во сообраќајната несреќа во Грција

Мартина Н. (29) од Битола е девојката којашто загина вчера во 12 часот на автопатот Игнација во правец кон Солун. Со...

Спорт13 часа

Се огласи и таткото на Даку: Мојот син не го заслужува ова

Албанскиот репрезентативец, Мирлинд Даку, со своето однесување по средбата меѓу Хрватска и Албанија крена голема бура во Македонија и Србија...

Македонија14 часа

(Видео) Апасиев: Требало да пишете Република Северина Македонија оти го изду*ивте народот

Најзалудно потрошени четири часа од мојот живот беше читањето на програмата на мандатарот Христијан Мицкоски и биографиите. Ова го изјави...

Свет15 часа

Топлотен бран во Европа: На Сицилија измерени 48 степени, смртоносни пожари беснеат во Турција, а на Мајорка – метеоцунами

Во делови од Европа беснеат екстремни временски услови, Грција е зафатена со екстремно високи температури, необично „метеоцунами“ ги погоди Балеарските...