Контакт

Актуелно

Свет6 часа

Наставник по природни науки од Кенија избран за најдобар на светот

Наставник по природни науки од рурална област на Кенија, кој подарувал поголем дел од својата плата за поддршка на посиромашните...

Македонија7 часа

(Видео) Мицкоски до младите: Го имате своето знаење, целиот свет и можност да ги менувате работите

Навистина е убав настанот кога гледате млади луѓе со сиот нивен жар, потенцијал и младешка непрекор како имаат волја и...

Свет10 часа

Орбан: Ги разоткривме плановите на Брисел, па сега ни се лутат

Унгарската Влада би можела да продолжи со медиумската кампања против институциите на Европската Унија, најави унгарскиот премиер Виктор Орбан, додека...

Македонија10 часа

(Видео) Поповска на протестот за Иловица-Штука: „Тука мириса на корупција и на пари“

На денешниот протест во Босилово против отворањето на рудникот, Иловица-Штука, пред собраните се обрати поранешната претседателка на партијата ДОМ, Лилјана...

Црна хроника11 час

Охриѓани се степале оти не можеле да се договорат кој има првенство на минување

Вчера во Охрид дошло до физичка пресметка помеѓу двајца охриѓани, од кои едниот на 40, а вториот на 47-годишна возраст....