Контакт

Актуелно

Свет3 минути

(Видео) Фатален судир на два воза во Индија – најмалку 30 луѓе загинаа, над 100 се повредени

Во судир на два воза во источната индиска држава Одиша, повредени се најмалку стотина луѓе, јавува Би-би-си. Според информациите на...

Македонија29 минути

Димитров: Северна Македонија да го сфати важното место на историската комисија за пристапувањето во ЕУ

Република Северна Македонија треба да го сфати важното место што го има работата на Мешовитата бугарско-македонска историска комисија во процесот...

Црна хроника2 часа

Тетовец најден починат во соба во која живеел под кирија

Педесет и деветгодишен тетовец бил најден починат во соба во Гостивар. „Вчера во 18.35 часот било пријавено дека во Гостивар,...

Регион4 часа

Продолжен притворот на таткото на Коста, осомничен е дека го однел синот на стрелиште

Вишиот суд во Белград му го продолжи притворот за уште 30 дена на таткото на момчето кое го изврши масакрот...

Регион5 часа

Курти наведе список со имиња на Срби кои ги обвини за немирите на северот на Косово

Во Приштина се одржува вонредна седница на Собранието, каде на дневен ред е само една точка, ситуацијата на северот на...