Контакт

Актуелно

Свет6 минути

Членови на банда му порачаа на масовниот убиец: И ние имаме пријатели во затворот

Судејќи според она што му претходело на крвавиот напад, може да се заклучи дека публицитетот е всушност тоа што го...

Македонија2 часа

Заев: Кои сме јас и Мицкоски да разговараме за избор на обвинители?

„Кој сум јас и кој е Христијан Мицкоски да кажуваме кои обвинители треба да бидат избрани, а кои не, кога...

Црна хроника4 часа

Четири мотоцикли задржани во полициска станица по акција против „дивите тркачи“ во Скопје

Одделението за безбедност на патниот сообраќај синоќа извршило акциска контрола на подрачјето на Скопје со цел откривање и санкционирање на...

Црна хроника4 часа

Во пожар загина 82-годишен маж од Кочанско

Во пожар загина 82-годишен маж од кочанското село Оризари. До несреќата дошло кога тој палел трева во нива на место...

Европа5 часа

Макрон размислува да забрани протести на Шанзелизе

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, размислува да забрани демонстрации на познатата париска авенија Шанзелизе (Елисејски Полиња), објави агенцијата „Ројтерс“, повикувајќи...