Контакт

Актуелно

Спорт1 час

(Видео) ММА фајтер меѓу деветте уапсени по пресметките со „калашникови“ во Москва

ММА фајтерот Џумбулат Балиев е меѓу деветте уапсени луѓе по „битката“ со „калашникови“ сред ден во Москва во неделата, објавуваат...

Свет2 часа

Унгарија ги отвори границите за српските граѓани

Унгарија ги отвори границите за српските државјани, објави денеска министерот за надворешни работи на таа земја, Питер Сијарто, на граничниот...

Регион3 часа

Во последните 24 часа во Хрватска нема нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа во Хрватска не е регистриран ниту еден нов случај на коронавирус, со што вкупниот број на...

Црна хроника3 часа

Пијани браќа нападнале полицајци кои интервенирале по дојава за гласна музика

Двајца браќа во алкохолизирана состојба нападнале полицајци кои интервенирале во нивниот дом во Кучевиште, по поплака за гласна музика, соопшти...

Регион4 часа

Само еден нов случај на Ковид-19 во Словенија, почна наставата за сите основци

Во Словенија во изминатите 24 часа е потврден еден нов случај на коронавирус, објави словенечката влада. Со ова вкупниот број...