Контакт

Актуелно

Европа46 минути

Унгарскиот амбасадор во Германија: На Будимпешта никој нема да ѝ држи лекции за односите со Русија

Унгарскиот амбасадор во Германија, Петер Ѓоркеш, најави дека Будимпешта има намера да ја продолжи соработката со Русија на разни полиња....

Свет1 час

Зеленски побара од Г7 системи за противвоздушна одбрана и санкции против Русија

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ѝ се приклучи на видеоврската на самитот на Г7, кој се одржува во замокот „Елмау“ на...

Свет3 часа

Северна Кореја ги обвини САД дека создаваат НАТО во Азија

Северна Кореја ги обвини САД за создавање воен сојуз во Азија по примерот на НАТО и истакна дека Пјонгјанг е...

Македонија4 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично зголемување на струјата

Од наредниот месец граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична...

Регион5 часа

Ердоган со лидерите на Шведска и Финска пред самитот на НАТО

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган утре ќе присуствува на средба со лидерите на Шведска и Финска пред самитот на НАТО...