Контакт

Актуелно

Регион2 часа

Мицотакис ги повика Грците масовно да излезат на изборите

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Киријакос Мицотакис, ги повика граѓаните што помасовно да учествуваат на претстојните предвремени...

Хасан Рохани, Доналд Трамп Хасан Рохани, Доналд Трамп
Свет2 часа

Рохани: Дејствувањата на Белата куќа се ментално ретардирани

Советникот за национална безбедност во Белата куќа, Џон Болтон, по воведувањето на новите американски санкции против Иран, рече дека Вашингтон...

Македонија2 часа

Финансиската полиција: Постојат сомневања за шверцување стока и царинска измама

Финансиската полиција вели дека акцијата во Љуботен се спроведува поради сомнение за сторени кривични дела шверцување со акцизна стока и...

Регион4 часа

Албанската опозиција го потврди ставот за бојкот на изборите

Обединетата албанска опозиција не ја признава одлуката на албанскиот изборен колегиум, кој не ја уважи уредбата на претседателот Илир Мета...

Европа4 часа

Џонсон: Брегзит во октомври, со или без договор

Поранешниот шеф на британската дипломатија, Борис Џонсон, кој се смета за фаворит во трката за наследник на премиерката, Тереза Меј,...