Контакт

Актуелно

Регион34 минути

Мотивот би можел да биде љубомора: осомничениот за убиството на сопругата и двете деца во Тузла купил секира на пазар

Тузланецот Мујага Чичкошиќ е осомничен дека ги убил сопругата и двете деца на возраст од девет и две години, а...

Свет3 часа

Амал Клуни имала клучна улога во барањето за апсење на Нетанјаху и лидерот на Хамас, пишува „Гардијан“

Адвокатката за човекови права, Амал Клуни, беше специјален советник во истрагата на Меѓународниот кривичен суд (МКС), кој бараше издавање налози...

Свет3 часа

(Видео) Илјадници луѓе на погребот на загинатиот претседател на Иран, но има и такви што ја слават неговата смрт

Почнаа обредите за погребот на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и уште седуммина загинати во хеликоптерската несреќа, јавува Би-би-си. Првата церемонија...

Регион4 часа

Авион принудно слета на аеродромот во Мостар, нема повредени

Мостарскиот аеродром вчера соопшти дека имало принудно слетување на помал авион, при што нема повредени. „Денеска, аеродромот во Мостар ја...

Црна хроника5 часа

108 санкционирани возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...