Контакт

Актуелно

Македонија4 минути

ДИК: 45,88 отсто е одѕивот до 17 чaсот на избирачките места на кои има прегласување

До 17 чaсот, од вкупно запишани 4.514 гласачи на седумте избирачките места, гласале 2071 односно 45,88 отсто, објави Државната изборна...

Свет55 минути

САД, Франција, Германија и Австрија: Рано е за признавање на Палестина

САД, Франција, Германија и Австрија порачаа дека се уште нема услови за признавање на Палестина и дека е потребно да...

Македонија60 минути

Добивме уверувње од ВМРО-ДПМНЕ дека ќе останат посветени на европскиот пат, рече Ескобар

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за...

Црна хроника1 час

Скопјанец ги нападнал сопругата и малолетната ќерка, па кршел по дома

Полицијата вчера го приведе Ѓ.Р.(44) од Скопје, затоа што околу 11.00 часот во семејниот дом на подрачје на општина Аеродром...

Македонија2 часа

ДИК: Одѕивот до 15 часот е 34,87 отсто

До 15 чaсот од вкупно запишани 4.514 гласачи на седумте избирачките места гласале 1.574, односно 34.87 отсто, објави Државната изборна...