Контакт

Актуелно

Свет4 часа

СЗО преку своја фондација ќе ги финансира своите активности

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, најави формирање фондација што ќе и овозможи на организацијата да користи...

Македонија4 часа

Враќањето на работа од 1. јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1. јуни не важи за хронично болните и за...

Македонија5 часа

Излегувале од собите, викале и не ги почитувале мерките – кривични за десетина лица кои дивееле во карантин

СВР Охрид поднесе 10 кривични пријави против С.Љ.(25) од с.Матејче – општина Липково, С.М.(52) од с.Смешница – Струга, Ж.Б.(28) од...

Црна хроника5 часа

Таксист во Тетово нападнат по расправија за првенство на минување

Четириесет и седумгодишен тетовец во полицијата пријавил дека бил физички нападнат од едно лице. Според пријавеното, додека бил на работа...

Свет5 часа

Путин: Потребата за работа од дома ќе остане и по пандемијата

Искуството за работа од дома ќе биде потребно дури и по завршувањето на пандемијата, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин....