Контакт

Актуелно

Свет21 минута

Трамп: Ако нема решение, санкциите кон Турција ќе бидат разорни

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека САД се обидуваат да најдат решение со Турција по нападот во североисточна Сирија, но...

Македонија2 часа

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари...

Европа3 часа

Каталонците се собираат во Барселона, за петок најавени масовни демонстрации

Илјадници луѓе од пет каталонски градови денеска се собраа и се упатија кон Барселона, каде в петок е најавен генерален...

Европа4 часа

Германец ја удавил мајка си во бунар по кавга за наследството

56-годишен маж од германскиот град Нојенкирхен е уапсен под обвинение дека својата 79-годишна мајка ја удавил во бунар. „Улрих Ф....

Македонија5 часа

И германската бизнис-заедница бара датум за преговори за Скопје и Тирана

По политичарите, и германските бизнисмени изразија поддршка на процесот на проширување на Европската Унија и повикаа за започнување на преговорите...