Контакт

Актуелно

Македонија4 минути

Верушевски: Документите за прислушувањето не завршуваа кај мене, туку во СДСМ

Во сведочењето за масовното прислушување во предметот ,,Таргет Тврдина”, ексразузнавачот Зоран Верушевски сведочеше дека во 2010 година ги добил првите...

Европа36 минути

Моќна фармацевтска компанија на суд – нејзините таблети за слабеење убиле 2.000 луѓе?

Денеска во Франција почнува судење за еден од најголемите здравствени скандали во земјата, поради апчиња за слабеење, за кои се...

Црна хроника1 час

Дете на велосипед тешко повредено во сообраќајка во Гостиварско

Дете на возраст од 11 години е тешко повредено во сообраќајна нeсреќа во Гостиварско. Како што информираат од МВР, во...

Европа2 часа

Паника на аеродромот во Манчестер поради сомнителен пакет

На аеродромот во Манчестер бил забележан сомнителен пакет, поради што биле ангажирани членови на екипа за отстранување бомби, соопшти полицијата,...

Естрада2 часа

„Игра на тронови“ ја освои главната награда на 71. доделување на „Еми“

Британска инвазија се случи на 71. доделување на наградите „Еми“ – американските телевизиски награди, кои се сметаат за телевизиски еквивалент...