Контакт

Актуелно

Економија1 час

Граѓаните ќе може да се исклучат од парно ако докажат дека ќе се греат поефикасно

Пратеникот Артан Груби предложи амандман на предлог-законот за енергетска ефикасност за допрецизирање на прашањето поврзано со правото на потрошувачот на...

Спорт2 часа

Стив Кер: Само несреќата на Дражен може да се спореди со оваа трагедија

Екс-кошаркарот Стив Кер како играч освои пет НБА прстени, од тие три со Мајкл Џордан, со Пипен, Кукоч, со Булси....

Македонија4 часа

МЖСПП: Првата тура на опасен отпад од „ОХИС“ е пристигната во Базел

Според податоците добиени од „Екоцентар 97“ ДООЕЛ Скопје, на 14.01.2020 се направи првиот извоз на отпадни хемикалии согласно проектот „Отстранување,...

Свет4 часа

Oстатоците од Коби Брајант идентификувани преку отпечатоци од прсти

Форензичарите го идентификуваа телото на поранешниот кошаркар на „ЛА лејкерс“ Коби Брајант меѓу остатоците од хеликоптерот што се урна на...

Свет4 часа

Земјотрес со јачина од 5,4 степени во близина на Јапонија

Земјотрес со јачина од 5,4 степени се случи во близина на брегот на јапонската префектура Окинава, соопшти Jапонската метеоролошка агенција,...