Контакт

Актуелно

Европа39 минути

Стотици мигранти тргнаа од Турција кон Европа

Стотици мигранти тргнаа низ северозападна Турција кон границата со Грција и со Бугарија, откако турски официјален претставник изјави дека Анкара...

Македонија1 час

Повторно одложено рочиштето за „Рекет“

Поради неуредна достава на поканата за сведокот Дејан Панделески, синот на газдата на Пелистерка, повторно беше одложено судењето за случајот...

Црна хроника2 часа

Уапсен скопјанец кој сексуално се задоволувал пред случајни минувачи

Единицата за насилен криминал при скопската полиција до скопското Основното јавно обвинителство ќе поднесе пријава против 26-годишник кој во неколку...

Свет2 часа

Руските власти тврдат дека убиените 33 турски војници во Сирија не требало да бидат во нападната област

Според информациите од руската новинска агенција РИА, на 27 февруари екстремистите на терористичката група „Тахрир ал-Шам“ се обиделе да ја...

Регион3 часа

Мета: Албанија повторно би можела да стане европска Северна Кореја

Албанија ризикува повторно да стане „европска Северна Кореја“, изјави албанскиот претседател Илир Мета. Тој во интервју за „Еуроњуз“ ја обвини...