Контакт

Актуелно

Црна хроника19 минути

Дете пукало со ловечка пушка, го застрелало брадучедот

Дете со ловечка пушка на неговиот татко, застрела друго дете во Крушевско. Повредениот кој е негов братучед, е итно донесен...

Регион2 часа

Србин дивеел со „бмв“ во Будва, меѓу прегазените пешаци и двајца охриѓани

Двајца македонски државјани се повредени во Будва кога 20-годишно момче со автомобил прегазило шестмина пешаци, пренесува весникот „Вјести“. Повредени се...

Македонија4 часа

Министерството за здравство: Вчера се вакцинирани рекордни 19.274 граѓани

Прва доза вакцина вчера примиле 6.385 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале рекордни 19.274 граѓани. Во државата вкупно се аплицирани...

Македонија4 часа

(Видео) Обвинителството незадоволно од ослободителната пресуда за апсењето на Љубе Бошкоски

Со ослободителната пресуда за ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, и припадниците на „Алфи“ се остава впечаток дека начинот на апсење...

Црна хроника5 часа

Битолчанец се претставил како добронамерник, кога го поканиле во домот, украл пари и го нападал домаќинот

Битолското Основно јавно обвинителство ќе поведе истражна постапка против 22-годишен битолчанец за кого постои сомнение дека извршил кривично дело разбојничка...