Контакт

Актуелно

Македонија8 часа

Арсовска: Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на лажните ветувања е завршено

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија...

Македонија9 часа

Шилегов: Двата нови булевари во Бутел се доказ дека оваа општина најбрзо се развиваше во изминатите 4 години

Денес во Бутел градоначалникот Петре Шилегов се сретна со жителите на оваа скопска општина. Во разговор со бутелчани Шилегов потенцираше...

Свет10 часа

Возач во трка во Teксас изгуби контрола и удри во гледачите – загинаа две деца, а осум се повредени

Две момчиња загинаа, а осум лица се повредени кога возач изгуби контрола за време на мото трка во Тексас на...

Свет11 час

Вселенскиот патријарх Вартоломеј хоспитализиран во Вашингтон

Вселенскиот патријарх Вартоломеј е префрлен во болница откако му се слошило непосредно пред да замине на богослужба во црквата Света...

Македонија12 часа

ВМРО-ДПМНЕ ги објави идентитетите на полицајците кои малтретирале граѓани

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која...